Publikácie a pomôcky pre jogový tréning

Timčák G.M. et al: Joga 1, 3. vydanie, SPJ Košice.

Osvedčené návody na začiatočnícke cvičenia a na naše kurzy jogy pre začiatočníkov. Materiál obsahuje základné cvičenia jogy, včítane makarásan, šatkariem, pranajamy, jám a nijám. Pre zlepšenie životosprávy text obsahuje aj recepty pre jednoduché a správne stravovanie. Knižka je bohato ilustrovaná kresbami a fotografiami. Obsahuje látku na približne 2 roky cvičenia.  Materiál bol preložený do viacerých jazykov. Je prvým dielom zo štvordielnej série príručiek. 

Timčák G.M. et al. Joga 2, 3, 4 - momentálne vypredané

Cena 3.50€ plus poštovné a balné

Timčák G.M. (transl.): Starí majstri jogy o pravde a poznaní, Šport Bratislava

Komentovaný a ilustrovaný preklad Górakša šátakam, Aparókšanubhúti a Sarvópanišady.  Górakša šátakam je preklad tohto cenného hathajogového diela do slovenčiny. Aparókšanubhúti od Ádi Šankaračarju, zakladateľa filozofie advaita vedanty obsahuje  jeho názor na podstatu jogových cvičení z pohľadu advaita vedanty. Sarvópanišad je upanišada, ktorá pojednáva o jogovom modeli človeka v širšom slova zmysle, o podstate Bytia a Skutočnosti. Sprístupnením týchto diel v slovenčine sa záujemca o jogu dostane k informáciám priamo z prameňa. Publikácia je určená pre hĺbavým záujemcov a cvičencov jogy.

Cena: 3€ plus poštovné a balné.

Kolektív: Krija joga SPJ Košice

Stručný a ilustrovaný návod na základné cvičenia mentálnych krijí podľa starých jogových textov a Bihar School of Yoga. Je to súbor cvičení, ktoré pripravuje energetický systém človeka a jeho myseľ na náročnejšie meditačné techniky.

 

Cena: 2€ plus poštovné a balné.

Timčák G.M. Šatkarmy, SPJ Košice

Stručná príručka šatkariem - prípravných cvičení hathajógy. Tieto cvičenia slúžia na prečistenie organizmu a jeho detoxikáciu. ako aj prečistenie energetického systému človeka. Šatkarmy pôsobia kladne na rad telesných aj mentálnych funkcií. Príručka nás učí základným typom očistných techník.

Cena: 2€ plus poštovné a balné.

 

Timčák G.M. Bholeovský model prány a pránájámy, SPJ Košice; piate aktualizované vydanie.

Základné tézy k bholeovskému ponímaniu prány a pranajamy. Vychádza z kurzových materiálov Dr. Bholeho seminárov. Publikácia uvádza aj materiály nových pohľadov Dr. Bholeho na tréning pránájámy.  Materiál je vhodný na učenie sa pránájámy.  Je to tretia prepracovaná verzia. Dr. M.V. Bhole je významnou postavou moderného výskumu klasickej jogy. Od začiatkov 70-ich rokov minulého storočia mal formujúci vplyv na vývoj chápania jogy nielen v Českej  aj Slovenskej republike ale aj vo svete.

Cena: 2€ plus poštovné a balné.

Timčák G.M., Dugáček D., Polášek M. Ásány - telesné polohy jogy, SAJ Bratislava

Učebnica cvičenia ásán pre náročnejších cvičencov a učiteľov jogy. Knižka podáva históriu vývoja jogy, uvádza jednotlivé dominantné školy jogy a porovnáva niektoré rozdiely v interpretácii ásán. Dáva rady pre zostavenie tréningového systému. Zohľadňuje komplexné účinky ásán (včítane reflexných účinkov). Niektoré ásány v knižke sú  na Slovensku popisované  prvý krát.

Cena: 9€ plus poštovné a balné.

Timčák G.M. (Transl.): Gheranda Sanhitá  Formát, Bratislava

Toho roku vyšla dlho očakávaná svetoznáma klasická hathajógová publikácia v ilustrovanom a komentovanom preklade. Gheranda sanhitá je rozprava o jóge, ktorá sa pripisuje ršimu Gherandovi. Autor túto jógu nazýva ghatasthajógou, ktorá svoj cieľ dosahuje tréningom celého tela a mysle. Dnes sú dostupné početné publikácie o jóge, ale pôvodné zdroje klasickej jógy sa na pultoch kníhkupectiev objavujú zriedkavo. Preto je vhodné, aby sa záujemcovia o jógu mohli oboznámiť s týmto zaujímavým, tradičným hathajógovým textom, ktorý čitateľa vedie od šatkariem — očistných procedúr (opisuje ich 21) cez ásany (uvádza ich 32), mudry (25), pratjáháru (5), pránájamu (10), dhjánu (3) až po vrchol jógového tréningu — samádhi (z ktorých uvádza 6 typov).  Tento text môže byť novou inšpiráciou na praktické použitie múdrosti starých majstrov jógy.

Cena: 9€ plus poštovné a balné.

Dojčár Martin: Mystická kontemplácia Iris, Bratislava

Autor je teológ. Vybral si veľmi zaujímavú tému - preskúmať podobnosti v mystike diela Oblak nevedenia (The could of unknowing) od neznámeho autora zo XIV. storočia  a átma vičáry Sri Rámana Maharšiho, jedného z najvýznamnejších predstaviteľov džňána jogy XX. storočia. Dielo podáva jednak pohľad na mystiku ako takú a porovnáva podobnosti vybraných dvoch systémov. Je to veľmi zaujímavé a poučné čítanie, kde autor čitateľa prevádza cez základy tajov mystického prístupu k najhlbším otázkam života.

Cena: 8€ plus poštovné a balné.

 

Revolučná pomôcka pri zvládavaní ásan: visutá univerzálna jogová kolíska SWING.  

Pozrite si video alebo foto:

Video (8 MB) - vyžaduje Quick time player. Download trvá niekoľko desiatok sekúnd.

Fotografia (7KB) - jeden príklad použitia

Pomáha pri zvládavaní aj veľmi ťažkých polôh bez nevhodného napätia a stresu. Nenásilne pomáha v organickom zintenzívnení tréningu. Vhodné aj pre meditačné polohy. Umožňuje cvičenie "vo vzduchu" a zároveň poskytuje stabilitu. Cena 135 €

Danda néti - pomôcka pre dotykovú stimuláciu reflexogénnych zón v nose. Dostupné vo vyhotovení z potravinárskej nerezovej ocele, v postriebrenom,  v pozlátenom ako aj v plnokovovom Ag a Au  vyhotovení.

Cena: nerez: 2,8€, postriebrené 6,5€, pozlátené 8,5€ .

Dostupnými sa stali aj vysoko účinné a krásne dandy o priemere 3mm a 4mm  z  lešteného kovového striebra a zlata  s rukoväťou z lešteného potravinárskeho Nerezu, spolu s cestovnou krabičkou a špeciálnou utierkou na čistenie dandy.

Cena tejto pomôcky k  néti a Swara jogu pre najnáročnejších, resp. pre tých, kde je potrebná zvýšená energetická  účinnosť,  je pri  plnom striebre Ø3mm 82€ a  pri Ø4mm 105€. Danda z plného 14 karátového zlata Ø 3mm má cenu  498,3€, a u Ø4mm  707€.

Dlho očakávaná novinka:  Dandy pre neti, ktoré sú rezonančne ladené na 5 prvkov pre použitie v cvičení Swara jogy. Rezonátory sú špeciálne vybraté minerály vo vnútri dandy. Cena 33€ za 1 tyčku. Celá sada s púzdrom 168€.

Ďalšie publikácie a CD: pozri http://www.saj.sk/publikacie.html 

Objednávky pošlite na zsemsey@netkosice.sk